Bodrum Belediyesi

Bodrum Şehir Tiyatrosu

Bodrum Şehir Tiyatrosu

Genel Sanat Yönetmeni'nden

Paylaş:

Merhaba sevgili dostlar,

Bildiğiniz gibi artık belediyemiz bünyesinde bir tiyatromuz var ve her sezon sahnelediğimiz oyunlarla; hem çocuk seyircilerimiz, hem de büyüklerle salonumuz dolup taşıyor.

İki yıl süren pandemi yasakları dışında, oyunlarımızı kendi salonumuzun yanı sıra  Diyarbakır, Ankara, Muğla, Ayvalık, Denizli, Maltepe – Sarıyer tiyatro festivallerinde başarıyla sergiledik.

Tiyatro;  sanatın bütün dallarını içinde barındırdığı için, hem biz oyuncular hem de sizler keyifli dakikalar geçirirken, yaşamlarımızı sahneye taşıyan oyunlarla hayatı bir kez daha gözden geçirme fırsatı buluyoruz. Bizler unuttuklarımızı ve göz ardı ettiklerimizi tekrar hatırlıyor ve cebimize koyuyoruz. Dilerim siz de aynı şeyi yapıyorsunuzdur.

Belediye başkanımız Ahmet Aras’ın da her konuşmasında söylediği gibi, Bodrum bir sanat kenti olmalıdır. Rantı bu kadar yüksek olan kentin, başka da çaresi yoktur. Aksi taktirde hızla dağ taş betonlaşacak ve yaşam yozlaşacaktır.

Biz sanatçılar;  sanat severlerle kol kola, önce “adil bir düzen”  sonra “çağdaş eğitim” ve böyle bir yaşama yakışır “çağdaş sanat” kurumlarını her fırsatta dile getireceğiz. 

Sevgili Bodrum Halkının,  sanatçılarını ve sanat kurumlarını yalnız bırakmayacağına inanıyorum. 

Aydınlık bir dünya için el ele.

Sevgiyle kalın, MERHABA


Hüseyin Akşen