Bodrum Belediyesi

Bodrum Şehir Tiyatrosu

Bodrum Şehir Tiyatrosu

Hakkımızda

Paylaş:

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu 2017-152 Sayılı - 6/12/2017 Tarihli Bodrum Belediyesi  Meclis Kararı ile kuruldu.


Bodrum Kent Konseyi Kültür Sanat Meclisi’nin  2014 yılında yapılanmasının ardından,  2015’de kurulan sahne  sanatları çalışma grubu temsilcisi oyuncu Alev Gürcan, meclisin kuruluşunda yürütme kurulu üyesi olarak görev alan Rezzan Şebin ve oyuncu/yönetmen Hüseyin Akşen’in gönüllü oyuncularla yaptıkları çalışmalar sonucu “Düğün ya da Davul” “Aşk Delisi” adlı iki oyun sahneye konuldu. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi  Güzel Sanat Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları öğrencilerinin de yer aldığı oyunlar büyük ses getirdi. 2016 yılında Alev Gürcan’ın trafik kazasında vefatı sonrası çalışmalara ara verildi. 


2017 yılında Bodrum Kent Konseyi Kültür Sanat Meclisi adına Rezzan Şebin ve Hüseyin Akşen’in Bodrum Belediyesi Meclisi’ne verdiği “Belediye Şehir Tiyatrosu” kurulması önergesi oy birliği ile kabul edildi. Böylece,  Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu kurumsal olarak ve profesyonel oyuncuların da katılımı ile  çalışmalarına başladı. 27 Mart 2018’de Dünya Tiyatro Günü’nde “Seferi Ramazan Bey’in Nafile Dünyası” ile ilk oyununu Herodot Kültür Merkezi’nde oynadı.


Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu 2021 Ekim ayından bu yana, Bodrum Belediye Başkanı Sayın Ahmet Aras’ın katkı ve destekleri ile Nurol Kültür Merkezi’nin fuaye ve sahnesinde yapılan tadilatlar sonucu,  tüm oyunlarını bu sahnede oynuyor. Konuk olarak gelecek oyunların başvurusu da değerlendirilerek, Bodrumlu sanatseverler Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu Sahnesi’nde kıymetli sanatçıları izleme fırsatı buluyorlar. 


Rezzan Şebin 


B.B.Ş.T. Müdürü