SHOW IN
ENGLISH
Başkan
MEHMET KOCADON
Bodrum Belediye Başkanı
 

6. ULUSLARARASI ARENA AQUAMASTERS YÜZME ŞAMPİYONASI BODRUM'DA YAPILDI


9 Ekim 2017 16:52
Bu haber 292 kez görüntülenmiştir.
Muğla Valiliği'nin himayesinde, Türkiye Yüzme Federasyonu ile Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü işbirliğiyle Bodrum Belediyesi'nin ev sahipliğinde düzenlenen 6. Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası Yalıçiftlik Sea Garden Otel'de yapıldı.

6-8 Ekim tarihlerinde ilk kez Bodrum'da gerçekleşen şampiyonaya Türkiye'den ve dünyanın dört bir yanından deniz, doğa ve yüzme tutkunu binden fazla sporcunun yanında Manş Denizi'ni yüzerek geçen Kamil Resa Alsaran (2012) ve Emre Erdoğan (2016) da katıldı.

6. Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası'nın ilk gününde yapılan Dolunayda Açık Su Yüzme Yarışı'na 270 yüzücü katıldı. 500 metrelik parkurda yapılan yarışta erkeklerde Denizhan Dağdelen bayanlarda ise Bige Vardar birinci oldu. Parkuru eksiksiz olarak tamamlayan yüzücülere madalyaları takdim edildi. 

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon'un eşi Hülya Kocadon ve kızı Zeynep Kocadon da yarışmacılar arasında yer aldı.

6. Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası pazar günü yapılan yarışların ardından ödül töreni ile sona erdi. Yarışmanın son gününde 3 bin metre yarışına katılan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un kızı Zeynep Kocadon grubunda üçüncü oldu.

Son gün yarışlarında dereceye girenlere ödüllerini Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un eşi Hülya Kocadon ile Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Altındağ ve sponsorlar verdi.