SHOW IN
ENGLISH
Başkan
AHMET ARAS
Bodrum Belediye Başkanı
 

2019-45 Sayılı - 7/4/2019 Tarihli Meclis Kararı

Karar No

: 2019-45

Karar Tarihi

: 7/4/2019

Birim

: YAZI İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ

Karar Özeti

: 5393 sayılı Belediye Kanununun 24. maddesi gereğince, 1 yıl süre ile görev yapmak üzere Meclis üyeleri Emel ÇAKALOĞLU, İbrahim Emre KÖROĞLU, Mustafa Kemal ÖZSARSILMAZ, Cafer DOĞAN ve Erkan ÖZŞEKER’ in Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi olarak seçilmelerine.

Karar Açıklaması

:  

          Belediyemiz Yazı İşleri Müdürlüğünün 04.04.2019 tarih ve 274 sayılı teklif yazısında; “5393 sayılı Belediye Kanununun 24. maddesi gereğince, bir yıl süreyle görev yapmak üzere en az üç, en fazla beş kişiden oluşan “Plan ve Bütçe Komisyonu” üyelerinin belirlenmesi gerekmektedir.” denildiğinden, konu Belediye Meclisine havale edilmiş olup,

          Konu ile ilgili yapılan açıklama ve görüşmelerden sonucunda; 5393 sayılı Belediye Kanununun 24. maddesi gereğince, 1 yıl süre ile görev yapmak üzere Meclis üyeleri Emel ÇAKALOĞLU, İbrahim Emre KÖROĞLU, Mustafa Kemal ÖZSARSILMAZ, Cafer DOĞAN ve Erkan ÖZŞEKER’ in Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi olarak seçilmelerine, meclis üyelerinden Bahattin KUL ve İsmail KARAŞEHİRLİ’ nin ret, Ayşen KILIÇ BOZAN’ ın çekimser oy kullanmasına karşılık Belediye Meclisinin 07.04.2019 tarihli toplantısına katılan üyelerin oy çokluğu ile karar verildi.

 

 

                          Ahmet ARAS                        Ayşenaz GÜLTEKİN ÖNCEL                     Tamer MANDALİNCİ

                         Meclis Başkanı                                    Katip Üye                                                Katip Üye