SHOW IN
ENGLISH
Başkan
MEHMET KOCADON
Bodrum Belediye Başkanı
 

2018-42 Sayılı - 2/3/2018 Tarihli Meclis Kararı

Karar No

: 2018-42

Karar Tarihi

: 2/3/2018

Birim

: ÖNERGE

Karar Özeti

: S.S. Begonvil Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifinin, Güney Ege Kalkınma Ajansının “Kooperatif ve Birliklerin Güçlendirilmesi Mali Destek Programı”na sunacağı, “Bölgemizde yetiştirilen yaş sebze ve meyvelerin güneş enerjisi ile kurutulması ve paketlenerek pazarlanması” projesine, Belediyemizin proje iştirakçisi olarak katılmasına ve bu konuda yapılacak işlemler için Belediye Başkanına yetki verilmesine.

Karar Açıklaması

:  

     Belediye Başkanı Mehmet KOCADON ve Meclis Üyelerinden Funda AKÇALI, Mehmet ÖZALIN, Nurten ÇAKICI BIÇAK, Naciye TANRIKULU FİLİZ, Niyazi ATARE, Seval AKTAŞ, Ali DEMİRÖZ, Taner USLU, Hüseyin ÖZTEN, Dursun GÖKTEPE, Mustafa SARUHAN, Önder BATMAZ, Osman KÜÇÜKYÜZBAŞI, Özden BAYSAL, Ali ÖZTÜRK ve İsmail ALTINDAĞ’ ın imzalarıyla Meclis Başkanlığına sunulan 02.03.2018 tarihli önergede;

        İlçemizde faaliyet gösteren S.S. Begonvil Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi tarafından, Bodrum’un yerel değerlerine sahip çıkarak, kadınlara iş istihdamı sağlamak, çiftçilerimizin ürünlerini katma değerli ürün haline getirerek, turizmde bir marka olan Bodrum’ un yerel ürünlerinin de tanıtılmasına katkı sağlamak amacıyla Güney Ege Kalkınma Ajansının “Kooperatif ve Birliklerin Güçlendirilmesi Mali Destek Programına” bölgemizde yetiştirilen yaş sebze ve meyvelerin güneş enerjisi ile kurutulması ve paketlenerek pazarlanması projesi ile başvurulacağından, söz konusu projeye Belediyemizin iştirakçi olarak katılarak, projenin işletme tesisi için mekan, alt yapı hizmetleri, teknik, ulaşım, tanıtım, duyuru, vb. konularda ayni yardımda bulunulması hususunda yapılan talebin Mecliste görüşülerek karar alınmasını arz ederiz.” denilmekte olup, Belediye Meclisince yapılan oylamada önergenin 5. madde olarak gündeme alınmasına, oy birliği ile karar verilmiştir.   

      Konu ile ilgili yapılan açıklama ve görüşmeler sonucunda; S.S. Begonvil Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifinin, Güney Ege Kalkınma Ajansının “Kooperatif ve Birliklerin Güçlendirilmesi Mali Destek Programı”na sunacağı, “Bölgemizde Yetiştirilen Yaş Sebze Ve Meyvelerin Güneş Enerjisi İle Kurutulması Ve Paketlenerek Pazarlanması” projesine, işletme tesisi için mekan, alt yapı hizmetleri, teknik, ulaşım, tanıtım, duyuru, vb. konularda Belediyemizin iştirakçi olarak katılmasına ve Konya ilişkin iş ve işlemler için Belediye Başkanına yetki verilmesine, Belediye Meclisinin 02.03.2018 tarihli   toplantısına katılan üyelerin oy birliği ile karar verildi.

           

 

                         Mehmet KOCADON                                   Mehmet ÖZALIN                               Niyazi ATARE   

                           Belediye Başkanı                                            Katip Üye                                        Katip Üye