SHOW IN
ENGLISH
Başkan
AHMET ARAS
Bodrum Belediye Başkanı
 

BAŞKAN ARAS ANKARA’DAYDI


12 Temmuz 2019 10:21
Bu haber 162 kez görüntülenmiştir.
Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum’da hayata geçirilecek yeni projeler için istişarelerde bulunmak üzere Ankara’ya gitti.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum’da hayata geçirilecek bir dizi projeye ilişkin görüşmelerde bulunmak üzere Ankara’ya gitti. Ankara’daki temasları sırasında sırasıyla Milli Eğitim Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nı ziyaret eden Başkan Aras, Bodrum Belediyesi’nin önümüzdeki günlerde başlatacağı projeler hakkında bilgiler verdi. Milli Eğitim Bakanlığı’ndaki ziyaretinde Bodrum’un yeni eğitim tesislerine ihtiyacı olduğunu belirterek bu konuda destek isteyen Aras, Paşatarlası’na yapılacak yeni Sualtı Arkeoloji Müzesi ile ilgili başlatılacak çalışmalar hakkında da bilgi verdi. Aras’ın bir sonraki durağı Kültür ve Turizm Bakanlığı oldu. Bodrum’un yerel değerlerini turizme kazandıracak adımlar atılacağını anlatan Aras, kentimizde kurulması planlanan Süngercilik ve Kent Müzesi başta olmak üzere Aya Nikola Kilisesi’nin restorasyonu ile ilgili bazı taleplerini iletti.  Bodrum Belediye Başkanı Aras, iki gün süren Ankara temasları sırasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu da makamında ziyaret etti. CHP Lideri ile Bodrum’u konuşan Başkan Aras, sıcak ve samimi bir havada gerçekleşen sohbetin ardından Kılıçdaroğlu'na Bodrum mandalinalı ürünlerin yer aldığı bir hediye ile tablo hediye etti. 

Bodrum’a ve belediye hizmetlerine katkı sağlayacak projelere büyük önem verdiklerini ifade eden Başkan Aras, Ankara’daki temasların son derece verimli geçtiğini belirterek “Yapacağımız projelerde alacağımız her destek bizim için önemli. Özellikle turizme katkıda bulunacak projelerimizi önemsiyoruz ve bir an önce yaşama geçirmek istiyoruz. Sayın Genel Başkanımızla da projelerimizi paylaştık. Ziyaretimizden çok memnun kaldığını söyleyerek Bodrum halkına selamlarını iletti” dedi.