Bodrum Belediyesi

Sosyal Hizmetler

Bodrum Belediyesi

Kadın Danışma Merkezi

Paylaş:
Bodrum Belediyesi Kadın Danışma Merkezi; Bodrum’da yaşayan kadınlara yönelik her türlü şiddet, boşanma, ekonomik güçlenme ile mücadelede sosyal, psikolojik ve hukuki danışmanlık hizmeti sağlayarak, kadının güçlendirilmesine destek olmak için yanınızda.

Toplumsal cinsiyet eşitliğini odağına alan kadın, engelli, sığınmacı ve mülteci, çocuk, genç, LGBTİ+, vb. tüm yurttaşların belediye hizmetlerinden eşit ve ayrımcılığa maruz bırakılmadan yararlanabilmeleri amacıyla Toplumsal Cinsiyet Eşitlik Bürosu, Kadın Danışma Merkezi koordineli çalışmalar yürütmektedir.
.
Sosyal, Hukuki ve Psikolojik destek,
Kadın Sığınma Evine yönlendirme,
İş bulma konusunda destek,
Kadının ekonomik güçlenme sürecinde destek alabileceği mekanizmalar hakkında bilgilendirme yapmaktadır.

Danışmanlık hizmeti için; hafta içi 08.30-17.30 saatleri arasında, 444 31 63 nolu numarayı arayarak Bodrum Belediyesi Kadın Danışma Merkezine başvuruda bulunabilecekler.

Adres; Çarşı Mh. Cevat Şakir Cd. Cevat Şakir İş Merkezi No: 41/7 Bodrum Muğla
e-posta; kadindanisma@bodrum.bel.tr
Polis – Jandarma; 112
Sosyal Destek Hattı; 183
Aile İçi Şiddet Acil Yardım Hattı; 0212 656 96 96 -0549 656 96 96


Bodrum Belediyesi Kadın Danışma Merkezinde Hukuki Danışmanlık Hizmeti verilmeye devam ediyor!

Kadın Danışma Merkezimizde Adli Yardım Süreçleri ve Yasal haklarımız ile ilgili konularda avukatlarımız hizmet verip, bilgilendirme yapmaktadır.
Bodrum Belediyesi Kadın Danışma Merkezi, Bodrum’da yaşayan kadınlara yönelik her türlü şiddet, boşanma, ekonomik güçlenme ile mücadelede sosyal, psikolojik ve hukuki olarak danışmanlık hizmeti sağlayarak, kadının güçlenmesine destek olmaktadır.

Toplumsal cinsiyet eşitliğini odağına alan ve kadın, çocuk, engelli, yaşlı, LGBTİ+, sığınmacı ve mülteci vb. tüm yurttaşların belediye hizmetlerinden eşit ve ayrımcılığa maruz bırakılmadan yararlanabilmeleri amacıyla Toplumsal Cinsiyet Eşitlik Bürosu, Kadın Danışma Merkezi koordineli çalışmalar yürütmektedir.

• Sosyal, hukuki ve psikolojik destek,
• Kadın Sığınma Evine yönlendirme,
• İş bulma konusunda destek,
•Kadının ekonomik destek alabileceği mekanizmalar hakkında bilgilendirmek.

Randevu için her gün; saat 08.30 – 17.30
444 31 63
Adres: Çarşı Mh. Cevat Şakir Cd. Cevat Şakir İş Merkezi No: 41 / 7 Bodrum – Muğla