SHOW IN
ENGLISH
Başkan
AHMET ARAS
Bodrum Belediye Başkanı
 

2019-44 Sayılı - 7/4/2019 Tarihli Meclis Kararı

Karar No

: 2019-44

Karar Tarihi

: 7/4/2019

Birim

: YAZI İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ

Karar Özeti

: 5393 sayılı Belediye Kanununun 24. maddesi gereğince, 1 yıl süre ile görev yapmak üzere Meclis üyeleri Dursun GÖKTEPE, Banu ÖZBERK, Özden BAYSAL, Tamer MANDALİNCİ ve Mehmet Onur ŞAHBAZ’ ın İmar ve Bayındırlık Komisyonu üyesi olarak seçilmelerine.

Karar Açıklaması

:  

          Belediyemiz Yazı İşleri Müdürlüğünün 04.04.2019 tarih ve 273 sayılı teklif yazısında; “5393 sayılı Belediye Kanununun 24. maddesi gereğince, bir yıl süreyle görev yapmak üzere en az üç, en fazla beş kişiden oluşan “İmar ve Bayındırlık Komisyonu” üyelerinin belirlenmesi gerekmektedir.” denildiğinden, konu Belediye Meclisine havale edilmiş olup,

          Konu ile ilgili yapılan açıklama ve görüşmeler sonucunda; 5393 sayılı Belediye Kanununun 24. maddesi gereğince yapılan açık oylama sonucunda, bir yıl süreyle görev yapmak üzere Meclis Üyeleri Dursun GÖKTEPE, Banu ÖZBERK, Özden BAYSAL, Tamer MANDALİNCİ ve Mehmet Onur ŞAHBAZ’ ın  İmar ve Bayındırlık Komisyonu üyesi olarak seçilmelerine, meclis üyelerinden İsmail KARAŞEHİRLİ ve Bahattin KUL’ un ret oyu kullanmalarına karşılık, Belediye Meclisinin 07.04.2019 tarihli toplantısına katılan üyelerin oy çokluğu ile karar verildi.   

 

                                     Ahmet ARAS                         Ayşenaz GÜLTEKİN ÖNCEL           Tamer MANDALİNCİ

                                   Meclis Başkanı                                    Katip Üye                                     Katip Üye