SHOW IN
ENGLISH
Başkan
MEHMET KOCADON
Bodrum Belediye Başkanı
 

2017-69 Sayılı - 3/5/2017 Tarihli Meclis Kararı

Karar No

: 2017-69

Karar Tarihi

: 3/5/2017

Birim

: İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRLÜĞÜ

Karar Özeti

: İlçemiz Akçaalan Mahallesinde yer alan 53 Sokağın isminin, Cadde ve Sokak İsimlerini Belirleme Komisyonu Raporu doğrultusunda “Hüsnü Türkeş Sokak” olarak değiştirilmesinin kabulüne.

Karar Açıklaması

:  

       Belediyemiz İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 26.04.2017 tarih ve 381-6835 sayılı teklif yazısında belirtilen; İlçemiz Akçaalan Mahallesinde yer alan 53 Sokağın isminin değiştirilmesi, Belediye Meclisimizce görüşülmüş olup, 

       Konu ile ilgili yapılan açıklama ve görüşmeler sonucunda; 26.04.2017 tarih ve 7 karar sayılı Cadde ve Sokak İsimlerinin Belirlenmesi Komisyon Raporunda, söz konusu sokağın adının Akçaalan İlkokulu Başöğretmeni olarak görev yapan, Turgutreis’ lilerin eğitimlerine ve ülke eğitimine yaptığı bir çok hizmetten dolayı Hüsnü TÜRKEŞ olarak değiştirilmesi talebinin oy birliği ile kabulüne karar verildiği anlaşılmıştır. 

            Buna göre, İlçemiz Akçaalan Mahallesinde yer alan 53 Sokağın isminin, Cadde ve Sokak İsimlerini Belirleme Komisyonu Raporu doğrultusunda “Hüsnü Türkeş Sokak” olarak değiştirilmesinin 5393 sayılı Belediye Kanununun 18. maddesi (n) bendi gereğince kabulüne,  Belediye Meclisinin 03.05.2017 tarihli toplantısına katılan üyelerin oy birliği ile karar verildi.             

 

 

                                   Mehmet KOCADON                        Mehmet ÖZALIN                             Niyazi ATARE  

                                    Belediye Başkanı                                 Katip Üye                                        Katip Üye