SHOW IN
ENGLISH
Başkan
MEHMET KOCADON
Bodrum Belediye Başkanı
 

2017-46 Sayılı - 6/4/2017 Tarihli Meclis Kararı

Karar No

: 2017-46

Karar Tarihi

: 6/4/2017

Birim

: İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRLÜĞÜ

Karar Özeti

: İlçemiz Eskiçeşme Mahallesi, Sadi Irmak Caddesi ile Büyük İskender Caddesi arasında yer alan sokağa, Cadde ve Sokak İsimlerini Belirleme Komisyonu raporu doğrultusunda “Av. Mehmet Uslu Sokak” ismi verilmesinin kabulüne.

Karar Açıklaması

:  

       Belediyemiz İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 27.03.2017 tarih ve 4863 sayılı teklif yazısında belirtilen; İlçemiz Eskiçeşme Mahallesi, Sadi Irmak Caddesi ile Büyük İskender Caddesi arasında yer alan sokağa isim verilmesi, Belediye Meclisimizce görüşülmüş olup, 

      Konu ile ilgili yapılan açıklama ve görüşmeler sonucunda; 24.03.2017 tarih ve 1 karar sayılı Cadde ve Sokak İsimlerinin Belirlenmesi Komisyon raporunda söz konusu sokağın imar planında yol olarak planlandığı, imar uygulaması ile yola terk işlemi parsel sahibi Mustafa USLU tarafından yapılan ve genç yaşta elim trafik kazası sonucu hayatını kaybeden oğlunun ismini yaşatmak adına Av. Mehmet USLU adının verilmesi talebine oy birliği ile kabulüne karar verildiği anlaşılmıştır. 

            Buna göre, İlçemiz Eskiçeşme Mahallesi, Sadi Irmak Caddesi ile Büyük İskender Caddesi arasında yer alan sokağa, Cadde ve Sokak İsimlerini Belirleme Komisyonu raporu doğrultusunda “Av. Mehmet Uslu Sokak” ismi verilmesinin, 5393 sayılı Belediye Kanununun 18. maddesi (n) bendi gereğince kabulüne,  Belediye Meclisinin 06.04.2017 tarihli toplantısına katılan üyelerin oy birliği ile karar verildi.       

 

 

                              Mehmet KOCADON                                Mehmet ÖZALIN                                Niyazi ATARE  

                               Belediye Başkanı                                         Katip Üye                                          Katip Üye