SHOW IN
ENGLISH
Başkan
MEHMET KOCADON
Bodrum Belediye Başkanı
 

YALIKAVAK’TA FESTİVAL ÖNCESİ DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ


8 Eylül 2018 16:00
Bu haber 262 kez görüntülenmiştir.
Bodrum Belediyesi’nin destekleriyle, Bodrum Yarımadası Yalıkavak Sportif ve Amatör Balık Avcıları Derneğince (BORABDER) düzenlenen festival kapsamında, Bodrum Belediyesi Dalış Takımı tarafından deniz dibi temizliği yapıldı. 

Yalıkavak Mahallesi’nde geçtiğimiz hafta sonu gerçekleşen festival öncesi, etkinlik alanının temizliği için destek veren Bodrum Belediyesi Dalış Takımı, liman içerisinde deniz dibi temizliği yaptı.

Üç tüplü, iki serbest dalgıcın katıldığı ve yaklaşık 1,5 saat süren temizlik çalışmasında  denizden cam ve plastik şişe, otomobil lastiği, halat, plastik boru, halı, kova ve sandalye gibi çeşitli atıklar çıkarıldı. Çıkarılan atıkların en ilgi çekenleri ise cep telefonlarıydı.

Bodrum Belediyesi personelinin katılımıyla gerçekleşen etkinlikte çıkarılan atıklar, Bodrum Belediyesi 1. Sınıf Atık Getire Merkezi’ne teslim edildi.

Çalışma sonunda Bodrum Yarımadası Yalıkavak Amatör ve Sportif Balık Avcıları Derneği Başkanı Mustafa Uyar, yapılan deniz dibi temizliği ve destekleri için Bodrum Belediyesi ekiplerine teşekkür etti.