SHOW IN
ENGLISH
Başkan
AHMET ARAS
Bodrum Belediye Başkanı
 

SEVİMLİ DOSTLARIN KALP ATIŞLARINI DİNLEDİLER


4 Ekim 2019 16:50
Bu haber 128 kez görüntülenmiştir.
MİNİKLER SEVİMLİ DOSTLARINI ZİYARET ETTİ

Hayvanları Koruma Günü'nde Bodrum Belediyesi Torba Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi'ni ziyaret eden öğrenciler ilk kez bir köpeğin kalp atışını dinlemenin heyecanını yaşadı.

Hayvanları Koruma Günü nedeniyle Bodrum Belediyesi Torba Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi öğrenci ve hayvan severler tarafından ziyaret edildi. Öğrenciler ve vatandaşlar bakımevine getirdikleri mama ve çeşitli malzemeleri bakımevi yetkililerine teslim ederken, özellikle minik öğrenciler bakımevini gezerken heyecan dolu anlar yaşadı. Yaralı hayvanları gören bazı öğrenciler ise üzüntülerini gizleyemedi.

Bodrum Belediyesi Torba Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi'ni son bir haftada 10 okuldan  1200'ün üzerinde öğrenci ziyaret ederken, Dünya Hayvan Hakları Günü'nde bakımevine gelen öğrenciler ilk kez bir köpeğin kalp atışlarını dinleme fırsatı buldu. Turgutreis Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi'ni ise 6 okuldan yaklaşık 200 öğrenci ziyaret etti.Özellikle ana okulu öğrencileri bu anlarda çok heyecanlandı. Bakımevinde görevli veterinerler her öğrenciye tek tek yavru bir köpeğin kalp atışını dinletirken, bazı öğrenciler ise yavru kedi ve köpekleri sevdi.

Öğrenciler dışında siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütleri, bazı firma çalışanları ile biriysel olarak Bodrum Belediyesi Torba Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi'ni ziyaret edenlerde hem bakımevinin bazı ihtiyaçlarını karşıladılar hem de hayvanları severek onlarla vakit geçirdiler.

Öte yandan geçtiğimiz ay Bodrum Belediyesi Torba Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi'nden 35 kedi ve köpek sahiplendirilerek yeni yuvalarına gitti.