SHOW IN
ENGLISH
Başkan
AHMET ARAS
Bodrum Belediye Başkanı
 

9. ULUSLARARASI ARENA AQUAMASTERS YÜZME ŞAMPİYONASI SONA ERDİ


1 Ekim 2018 11:41
Bu haber 740 kez görüntülenmiştir.
Bu yıl Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı merhum İsmail Altındağ’ın anısına düzenlenen 9. Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası sona erdi.

Şampiyona; Muğla Valiliğinin himayesinde, Türkiye Yüzme Federasyonu ve Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü işbirliği ve Bodrum Belediyesi’nin destekleriyle 27-30 Eylül tarihleri arasında gerçekleşti.

Bodrum Yalı Mahallesi’nde yer alan Hapimag Sea Garden Otel önünde gerçekleştirilen şampiyona kapsamında gece dolunayda yapılan Hapimag Profilo Full Moon Meet Yüzme Yarışı’na Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un eşi Hülya Kocadon’un da aralarında bulunduğu Türkiye’den ve çeşitli ülkelerden 286 master yüzücü katıldı.

Dünyada ilk kez bir gece yüzüşünde kullanılan led ışıklı şamandıralar ile sporcular, dolunaya karşı enfes bir manzara sunarak denizi ışıl ışıl aydınlattı. 500 metrelik dolunay parkurunda; kadınlarda Hilal Zeyneb Saraç birinci olurken Bengisu Avcı ikinci, İpek Yalkı üçüncü oldu. Erkeklerde ise yarışı Tolga Öcal birinci, Halim Lafcı ikinci ve Ural Kaan Sözeri üçüncü olarak tamamladı.

30 Eylül Pazar günü düzenlenen ödül törenine Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, eşi Hülya Kocadon ile birlikte katıldı. Dereceye giren sporculara ödüllerini takdim eden Başkan Kocadon, “Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası'nın Bodrum'da gerçekleşmesini sağlayan başta Aquamasters Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Demirel'e ve destek veren herkese çok teşekkür ediyorum. Organizasyona katılan tüm sporcuları da medeni cesaretlerinden dolayı tebrik ediyorum” dedi.

Yüzücüler şampiyona süresince Profilo Açık Su Yüzme Dayanıklılık Yarı Maratonu 5k, Arena Aquakids Yüzme Etkinliği, Profilo Dolunay'da  Açık Su Yüzme Yarışı, Hapımag Maratonu 10k, Setur Marınas 4x500m Bayrak Yarışı ve Peugeot Açık Su Yüzme Şampiyonası 1,5 K - 3 K kategorilere göre düzenlenen yarışlara katıldı.