Bodrum Belediyesi

Haberler

Paylaş:
03.12.2022

BAŞKAN ARAS “BELEDİYEMİZ SİZLERİN EMRİNDEDİR”3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ ETKİNLİKLERİ


3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Bodrum Belediyesi ve Bodrum Kaymakamlığı tarafından bir dizi etkinlik düzenlendi. 


3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında Bodrum Kaymakamlığı tarafından Bitez Gülümser Mehmet Danacı İlkokulu Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen etkinliğe; Bodrum Kaymakamı Bilgehan Bayar, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Başkan Yardımcısı Tayfun Yılmaz, İlçe Emniyet Müdürü Mete Durukan, İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Özkan Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Aldal, Halk Eğitim Müdürü Hayri Karagöl, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, özel eğitim okulları idarecileri, öğretmenler, aileler ve çok sayıda vatandaş katıldı.


3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinliğine Bodrum Halk Eğitim Merkezi öğrencileri “Abone” dans gösterisi ile, Bodrum Halk Eğitim Merkezi öğrencileri halk dansları gösterisi ile, Bodrum Halk Eğitim Merkezi öğrencisi Murat Taşçı piyano gösterisi ile, Bodrum Uğur Anadolu Lisesi öğrencileri ‘’Birlikte aşalım tüm engelleri’’ işaret dili gösterisi ile, Begonvil Rehabilitasyon Merkezi öğrencileri dans gösterisi ve şiir sunumu ile, Yahşi Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrencileri ‘’Bana yaklaş’’ isimli gösterileri ile katıldılar. Engelli ailelerin ve etkinliğe katılan vatandaşların büyük beğenisini kazanan etkinlik, Bodrum Halk Eğitim Merkezi öğrencilerinden oluşan koronun ‘’Arkadaşım eşek’’ şarkısıyla sona erdi.


Etkinlikte Başkan Aras, “Belediye olarak dezavantajlı bireylerimize tek tek ulaşmaya çalışıyor, onlara destek olmak için elimizden geleni yapıyoruz” diyerek şöyle devam etti:


“Biz özellikle farkındalık açısından bugünün güzel etkinliklerle doldurulmasını istiyoruz ki bununla ilgili çalışmaları Milli Eğitim Müdürlüğümüz yaptı. Biz de belediye olarak bu akşam yine engelli kardeşlerimiz ve ailelerini toplayacağımız bir etkinlik yapacağız. Önümüzdeki hafta Bodrum’da iklimle ilgili çok önemli bir zirve gerçekleştireceğiz. Bu zirvenin en önemli konularından birisi de dezavantajlı bireylerin iklim değişikliğinin olumsuz sonuçlarından nasıl etkileneceği. Burada kadınlar, engelliler, çocuklar ve yaşlıları tabiî ki önemsiyoruz. Sizleri yine orada bizlerle birlikte olmaya ve katkı sunmaya davet ediyorum. Bunun dışında hem kamu hem özel kuruluşlar dezavantajlı gruplara büyük bir gönüllülük prensibiyle ulaşmaya çalışıyorlar. Erişemediklerimiz de var. Saha çözüm ekiplerimizle birlikte bu vatandaşlarımıza da erişmeye çalışıyoruz. Tek tek, ev ev geziyoruz.” dedi.


Özel Gecede Gönüllerince Eğlendiler


3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında Bodrum Belediyesi tarafından Müsgebi Düğün Salonu’nda düzenlenen gecede özel bireyler ve aileleri gönüllerince eğlendiler. 


Bodrum Kaymakamı Bilgehan Bayar ve Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ile belediye meclis üyelerinin katıldığı gecede Başkan Aras, özel bireylere ve ailelerine gecey katılımlarından dolayı teşekkür ederek, “Çocuklarımızla, gençlerimizle, ailelerimizle beraberiz. Biz, her zaman sizlerin yanındayız. Bunu her zaman ifade ediyorum. Lütfen hiçbir şeyi dert etmeyin. Bir sıkıntınız olursa her zaman belediyemiz sizlerin emrindedir. Bunu böyle bilin.” dedi


Sevgi seli yaşanan gecede Başkan Aras, çocuklar ve gençlerle yakından ilgilenirken dans ederek yöresel oyunlar oynadı. Doyasıya eğlendikleri gecede özel gereksinimli vatandaşlar ve aileleri, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla hazırlanan, üzerinde “Bir gün değil her gün birlikteyiz” yazılı pastayı Başkan Aras ile birlikte kestiler.