BODRUM KANARYASI DÜNYA BİRİNCİSİ


Bodrum’da yetiştirilen Norwich Kanaryası İspanya’da yapılan yarışmada kategorisinde 1. oldu. Bodrum Serinofil Derneği Başkanı Can Başbayraktar, birincilik madalyası ve sertifikası ile Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’u makamında ziyaret ederek derneklerine verdiği katkıdan dolayı teşekkür etti.

13-22 Ocak 2012 tarihleri arasında İspanya’da yapılan yarışmaya katılan Can Başbayraktar konuyla ilgili olarak şunları söyledi; 2011 sezonu içinde kanarya üreticileri olarak Bodrumlu arkadaşlarla yarışmalara katılıyoruz. Bu yarışmalarda Başkanımız Sayın Mehmet Kocadon bize hiçbir zaman desteğini esirgemedi. Tahsis ettiği araçlarla yarışmalara gidip geldik. Bunun sonucunda Türkiye’de yapılan birçok yarışmalarda dereceler aldık, Türkiye Şampiyonu olduk. Mesela benim ürettiğim bir ırk olan Norwich cinsi kanarya dalında Türkiye Şampiyonası’na katıldım ve 6 kategorinin 5’inde birinci oldum. Bunları takiben İspanya’da 60. Dünya Serinofil Yarışması yapıldı. Bu dünya yarışmasına 28 cins kanarya ve 450 kategoride 25 bin kuş katıldı. Türkiye toplam 12 altın kazandı. Bodrum Serinofil Derneği adına katılan benim kuşum da Norwich cinsi kanarya kategorisinde altın madalya kazandı. Gururluyuz. Belediyemizin bize verdiği desteğin artarak sürmesini istiyoruz. İnşallah 1000 metrekare civarında bir fuar alanımız olursa Bodrum’da kış turizmini desteklemek için bir kanarya yarışması yapmayı düşünüyoruz.

Norwich kanaryasının özelliği bir ırk kanaryası olmasıdır. Pozitif kanaryalar grubunda yer alır ve boyu, duruşu, mağrurluğu gibi özelliklerine bakılarak yarışmalarda değerlendirilir.


1 Şubat 2012


Bu haber 174 kez görüntülenmiştir.Galeri

e-Belediye

Vergi borcu öğrenme ve ödeme başta, bir çok interaktif işlemi bu bölümden yapabilirsiniz.

Projelerimiz

Belediyemiz tarafından yürütülen projeleri bu bölümden takip edebilirsiniz.

Etkinlikler

Belediyemizce yapılan etkinlikleri görmek ve takip etmek için tıklayın.

Web Tv

Bodrum Belediyesi Youtube kanalı için tıklayın.

Maillist

Bizi Takip Edin

Facebook
Twitter
Google Plus
RSS

Copyright © 2012 All Rights Reserved. Oğuz-Özay Tanıtım | Advertising